Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai circlek.lv. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit!

OK

Ievēro vienkāršus ieteikumus un:

- Samazini degvielas patēriņu līdz pat 15%
- Samazini risku iekļūt negadījumos līdz pat 40%

 

Padomi, kā braukt gudrāk

1. Augsts pārnesums, mazs ātrums Aizvērt

Visekonomiskākais un apkārtējai videi draudzīgākais braukšanas veids ir mazā ātrumā ar augstu pārnesumu. Jo ātrāk braucat, jo lielākai gaisa pretestībai pakļauta Jūsu automašīna, līdz ar to – lielāks degvielas patēriņš un CO2 izmešu daudzums. 

2. Skaties uz priekšu Atvērt

Katru reizi, kad atsākat braukt pēc pēkšņas bremzēšanas, Jūs patērējat papildu degvielu un radāt papildu CO2 izmešus. Centieties braukt pēc iespējas vienmērīgākā ātrumā, vērojiet situāciju uz ceļa no 300 līdz 400 metriem sev priekšā. Savukārt efektīvi plānojot maršrutu, var izvairīties no stāvēšanas sastrēgumos.

3. Samazini gaisa pretestību Atvērt

Vai zinājāt, ka jumta bagāžnieki un divriteņu stiprinājumi var palielināt degvielas patēriņu pat vairāk nekā par 20%? Noņemiet tos, kad neizmantojat. Ātri braucot, ieteicams turēt ciet automašīnas logus, lai samazinātu gaisa pretestību un degvielas patēriņu.

4. Pārbaudi spiedienu riepās Atvērt

Ja spiediens riepās ir pārāk zems, berzes spēks un degvielas patēriņš pieaugs. Zems spiediens padara Jūsu automašīnu nestabilāku un grūtāk vadāmu. Arī pārāk augsts spiediens riepās negatīvi ietekmē automašīnas vadāmību un riepu kalpošanas ilgumu. Sliktākajā gadījumā tās var pat uzsprāgt. Uzturot riepās atbilstošu gaisa spiedienu, Jūs varat samazināt berzes spēku, un riepas kalpos Jums ilgāk. Pārliecinieties, ka spiediens riepās ir atbilstošs Jūsu automašīnai un regulāri to pārbaudiet.

5. Degvielas kvalitāte Atvērt

Augstas kvalitātes degviela ir vitāla dzinēja darbības optimizēšanā. Izmantojot augstas kvalitātes degvielu, nodrošināsiet labāku dzinēja darbību, kā arī samazināsiet automašīnas apkopes izmaksas.

6. Ceļo viegli Atvērt

Pārvadājiet pēc iespējas mazāk bagāžas un atbrīvojiet automašīnu no visa liekā. Noņemiet jumta bagāžnieku, stiprinājumus, ja neizmatojat tos. Pārvadājot bagāžas nodalījumā vai uz aizmugurējā sēdekļa lielu daudzumu bagāžas, palielināsies degvielas patēriņš.

7. Enerģijas patēriņa samazināšana Atvērt

Gaisa kondicionieris, jaudīgas audio sistēmas, aizmugurējā loga apsildīšana un citas elektriski vadāmas funkcijas automašīnā palielina degvielas patēriņu. Izslēdziet tās, ja nav nepieciešamas.

8. Apkope Atvērt

Atcerieties pārbaudīt eļļas līmeni automašīnā, kā arī veiciet regulāru apkopi. Efektīva gaisa filtru, aizdedzes sveču un bremžu sistēmas aprūpe samazina degvielas patēriņu. Automašīnas uzturēšana labā darba kārtībā ir pamatnosacījums, lai pilnveidotu degvielas patēriņu.

9. Piemērotākais auto Atvērt

Automašīnas svars, gaisa pretestība un dzinēja apjoms ir ļoti nozīmīgi degvielas patēriņu un izmešu daudzumu ietekmējoši faktori. Izvēlieties automašīnu, kas izmēra un dzinēja tilpuma ziņā atbilst Jūsu reālajām vajadzībām.

Aizvērt

Mainīt valodu